34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

Kalendarium


2022-11-15 GODZ. 17.00, NAFCIARZ I KORONKARKA – WYKŁAD O HISTORII RODZINY

NAFCIARZ I KORONKARKA – WYKŁAD O HISTORII RODZINY

Zapraszamy na spotkanie z ARLETTĄ SZYMANEK-KOPIEC bibliotekarką, stylistką mody, autorką bloga, zafascynowaną herstorią oraz historią mody i sztuki
 
15 listopada 2022 r., Godz. 17.00
 
 
Co łączy ropę naftową i koronki?
Postać Ignacego Łukasiewicza! Jakim mężem był ten wielki odkrywca, kim była jego żona Honorata i dlaczego tak mało o niej wiemy? Jak wyglądało ich życie rodzinne?
Na te pytania odpowie pani Arletta podczas herstorycznego spotkania pt. „Nafciarz i koronkarka – wykład o historii rodziny Łukasiewiczów z koronkarstwem i modą w tle”.
Będzie to również okazja, by się dowiedzieć, jak powstaje koronka klockowa i jaka była jej historia. Czy miała związek z emancypacją kobiet? Nie zabraknie dziejów rzemiosła koronkarskiego i inspiracji estetycznych z przeszłości – sprawdzimy, jak koronki wzbogacały modę damską i męską, a także zobaczymy, w jaki sposób wykorzystać je dziś, by stworzyć nowoczesną i szykowną stylizację. Przekonamy się, że koronki są ciekawą propozycją artystyczną, łączącą stare z nowym.
 
Wstęp wolny!!
Lubiteka, ul Sportowa 3 (I piętro)
 
 
"Sfinansowano ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach programu Rozgrzewamy Polskie Serca".

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×