2021-05-12 GODZ. 16.30, JAK POWSTAJE LÓD NA RZECE? - WARSZTATY TEATRALNE D

JAK POWSTAJE LÓD NA RZECE? - WARSZTATY TEATRALNE D

Gdzie szukać inspiracji?, Jak poprawić komunikację?, W jaki sposób rozpoznać potrzeby swoje i grupy? Czy przeszkody mogą być atutem?, Czy teatr może być narzędziem nauczyciela? MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. J. LOMPY W LUBLIŃCU wraz z EWĄ MALIK Nauczycielką języka polskiego, studentką Pedagogiki Teatru Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają NAUCZYCIELI, WYCHOWAWCÓW, PEDAGOGÓW, NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY do udziału w bezpłatnym projekcie „JAK POWSTAJE LÓD NA RZECE?”

4. BLOK:
* Wokół przedmiotu.
* Na czym polega praca koncepcyjna?
* W jaki sposób wykorzystać przedmiot, by stworzyć historię?
* W jaki sposób ćwiczyć pamięć i wyobraźnię?
12 maja (środa), godz. 16.30

Zapisy do 11 maja oraz szczegółowe informacje pod numerem 693 521 291, 34 356 28 27.

2021-05-08 GODZ. 11.00, JĘZYK*KSIĄŻKA*ZABAWA

JĘZYK*KSIĄŻKA*ZABAWA

ŚWIAT BAJEK - JĘZYK*KSIĄŻKA*ZABAWA Zapraszamy na bajkę o dziewczynce w czerwonym ubranku, którą pokochał cały świat.

Każde dziecko wie, że nie wolno rozmawiać z nieznajomymi.
Pani Ola i Mariola zabiorą Was na przygodę razem z małą, dzielną dziewczynką, która dowiaduje się o tym pewnego dnia, gdy na drodze do domku chorej babci spotyka złego i przebiegłego wilka.
Jeśli Wy także chcecie wiedzieć, czym grozi rozmowa z nieznajomym, wybierzecie się w tę drogę razem z naszą bohaterką!
Czy dziewczynka poradzi sobie z przebiegłym wilkiem, dowiecie się na naszym spotkaniu on-line w sobotę 8 maja o godzinie 11.00.

Szukajcie nas na profilu FACEBOOKA: https://www.facebook.com/bibliotekalubliniec oraz na kanale YouTube Biblioteka Lubliniec: https://www.youtube.com/channel/UCDY55tE0eHLc5Ltbym9OPig

2021-05-11 GODZ. 17.00, CZYTAMY I OPOWIADAMY

CZYTAMY I OPOWIADAMY

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na drugie spotkanie z cyklu "Czytamy i opowiadamy". Magdalena Oberska przeczyta kolejne fragmenty "Opowieść małej Edytki Stein" autorstwa lokalnej poetki Pani Marii Dziuk.

W dalszej części spotkania prowadząca opowie Wam o muzeum poświęcone pamięci patronce naszego naszego miasta, mieszczące się w dawnym domu Courantów - dziadków św. Edyty Stein.
"Znaliśmy tu każdy kąt i każdy radośnie witaliśmy" - tak dom swoich dziadków wspominała po latach św. Edyta Stein.
Jeśli macie ochotę poznać lepiej Patronkę naszego miasta oraz zaczerpnąć ciekawostek i wiadomości o Muzeum Pro Memoria Edith Stein to zapraszamy na spotkanie on-line, które odbędzie się we wtorek 11 maja 2021 roku o godz. 17.00.
Szukajcie nas na profilu FACEBOOKA: