34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

Kalendarium


2021-10-21 GODZ. 17.30-19.00, LITERACKIE CZWARTKI W LUBITECE

LITERACKIE CZWARTKI W LUBITECE

KLUB KSIĄŻKI W BIBLIOTECE – POROZMAWIAJMY O LITERATURZE „Kto czyta książki, żyje podwójnie” – kto o nich rozmawia, żyje potrójnie! Rozmowa o książce to ponowne przeżywanie przygód opisanych na kartach książki i emocji, które wywołała lektura. A to bezcenne! Ernest Hemingway wolałby ulubione, ważne książki przeczytać ponownie po raz pierwszy, niż mieć zapewniony dochód w wysokości miliona dolarów rocznie. Przeżyjmy więc te książkowe emocje jeszcze raz, rozmawiając o literaturze w Lubitece.

Zapraszamy serdecznie na inauguracyjne spotkanie w ramach cyklu Literackie Czwartki w Lubitece, które odbędzie się
21 października 2021 roku o godz. 17:30 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lublińcu i poprowadzi je Arletta Szymanek-Kopiec.
 
Spotkamy się ponownie po kilkunastu miesiącach przerwy, stęsknieni za rozmowami na żywo o książkach. Porozmawiajmy o tytułach, które przeczytaliśmy w czasie pandemii (i nie tylko) – wtedy, gdy nie mogliśmy organizować spotkań literackich.
W miłej, luźnej atmosferze, przy kawie i herbacie wymienimy się opiniami, poznamy nowych, interesujących autorów i osoby, które mają hobby podobne do naszego: uwielbiają czytać.
 
Dołącz do literackiego klubu książki w Lubitece – wystarczy przyjść na spotkanie! Każdy jest na nim mile widziany, bez względu na lubiany gatunek literacki i preferowanych autorów, tempo czytania, znajomość literatury.
Nie musisz być literaturoznawcą, polonistą ani pisarzem, by dyskutować (albo słuchać) o książkach. Wystarczy lubić czytać. Możesz przynieść na spotkanie książkę/książki, które wywołały w Tobie silne emocje.
Zapraszamy!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×