34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

Kalendarium


2021-05-26 GODZ. 18.00, SOBRIETY CLINIC CZYLI KLINIKA TRZEŹWOŚCI

SOBRIETY CLINIC CZYLI KLINIKA TRZEŹWOŚCI

"Boso" to kolejny odcinek z cyklu "Sobriety clinic czyli klinika trzeźwości". Tym razem będzie o totalnej bezradności wobec nałogu, ale i o ogromnej sile miłości. "Gdybyście wiedzieli ile razy próbowałam się powstrzymać... ale ten zniewalający trunek jest zawsze tuż obok.

Na parapecie, w żyrandolu, w szafce na buty, pod poduszką, w butelce po occie, w torebce, w łazienkowej szufladzie.. A teraz?! Siedzę przed lustrem i patrzę na zupełnie obcą mi osobę. Nie znam jej. Jakbym widziała ją po raz pierwszy. Nie znam, a może nie chcę jej znać?! Zastanawiam się gdzie się podziała tamta "JA".. ? Nie mogę już na siebie patrzeć. Brzydzę się sobą. Sięgam powoli dna i co najgorsze, zdaję sobie z tego sprawę.. ale jedyne co potrafię to sięgnąć po raz kolejny po kolejne procenty.. Nie mam już siły.. na nic.. nie mam już siły, żeby przestać sięgać. żeby przestać pić.. I nie wiem czy to się w ogóle kiedyś skończy? Od kilku chwil ktoś uporczywie puka do moich drzwi. Coraz głośniej. Muszę wstać, bo znowu puka. Niech już przestanie.. i znowu.. puka.. coraz mocniej puka.. coraz szybciej.. i coraz bardziej miarowo.."
Zapraszamy zatem w najbliższą środę 26 maja na kolejne spotkanie z " kliniką trzeźwości.." o godzinie 18:00 autorstwa Agnieszki Raj-Kubat.

Szukajcie nas na profilu FACEBOOKA: https://www.facebook.com/bibliotekalubliniec oraz na kanale YouTube Biblioteka Lubliniec: https://www.youtube.com/channel/UCDY55tE0eHLc5Ltbym9OPig


 

2021-05-26 GODZ. 17.00, UWAŻNOŚĆ W RELACJACH: UWAŻNY RODZIC, UWAŻNE DZIECK

UWAŻNOŚĆ W RELACJACH: UWAŻNY RODZIC, UWAŻNE DZIECK

Zapraszam Was na spotkanie z Panią Teresą Moryson podczas, którego opowie o uważność (mindfulness), jakie wartości może wnieść w życie nas – dorosłych i w życie dzieci, z którymi budujemy relacje w domu i w życiu. a przede wszystkim: jak możemy ją praktykować na co dzień.

Uważność rozwija m.in. trzy główne umiejętności przydatne w byciu rodzicem:
• dwłasnych uczuć, gdy się jest w sytuacji konfliktowej;
• tworzenie pauzy przed odpowiedzią np. w gniewie lub złości;
• uważne słuchanie punktu widzenia dziecka, nawet jeśli nie zgadzamy się z nim.
Należy pamiętać, że rodzic jest najważniejszym – i najczęściej pierwszym – nauczycielem dziecka.
Trening uważności przebiega powoli, krok po kroku, nie ma tutaj miejsca na pośpiech, a efekty tej subtelnej pracy pozwalają w pełni cieszyć się tym, co najważniejsze – tym, co jest wokół nas.
 
26 maja ( środa), godz. 17.00
Szukajcie nas na profilu FACEBOOKA: https://www.facebook.com/bibliotekalubliniec oraz na kanale YouTube Biblioteka Lubliniec: https://www.youtube.com/channel/UCDY55tE0eHLc5Ltbym9OPig

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×