34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

Kalendarium


2021-04-27 GODZ. 16.00, FANTASTYCZNE KRÓLESTWO PSZCZÓŁ - WYSTAWA ON-LINE

FANTASTYCZNE KRÓLESTWO PSZCZÓŁ - WYSTAWA ON-LINE

Zapraszamy 27 kwietnia o godzinie 16.00 do obejrzenia wieloformatowej wystawy on-line ilustracji Justyny Kierat "FANTASTYCZNE KRÓLESTWO PSZCZÓŁ" z prezentacją domku dla pszczół.

Pani Justyna zabierze Was do świata pszczół przekazując fachową wiedzę, jak istotną rolę spełniają w przyrodzie owady pszczołowate.
Z kunsztownie zilustrowanych plansz dowiemy się jak dbać o pszczoły i jak sprawić, żeby nasz ogród stał się im przyjazny, jak skonstruowany jest ul, czym różni się pszczoła od..., gniazda pszczół, jak powstaje miód, o robotnicach w ulu, jak wygląda strój pszczelarza i wiele innych ciekawych informacji.
 
Justyna Kierat z wykształcenia jest biologiem, a z zamiłowania ilustratorką i autorką książek edukacyjnych („Atlas zwierząt”, „Ryjcio”, „Pszczoły miodne i niemiodne”, „Mrówki duże i małe”) oraz edukolorowanek własnego pomysłu („Edukolorowanka o ptakach”, „Edukolorowanka obserwatora ptaków”) W ramach studiów doktoranckich w Instytucie Nauk o Środowisk Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmowała się biologią samotnych pszczół.

Szukajcie nas na profilu FACEBOOKA: https://www.facebook.com/bibliotekalubliniec oraz kanale YouTube Biblioteka Lubliniec: https://youtu.be/CoL2KfaCAVQ

 

2021-04-27 GODZ. 17.00, CZYTAMY I OPOWIADAMY

CZYTAMY I OPOWIADAMY

Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych na pierwsze spotkanie z cyklu "Czytamy i opowiadamy". Podczas, którego przeczytamy fragment książki "Opowieść małej Edytki Stein" autorstwa naszej lokalnej poetki Pani Marii Dziuk.

W drugiej części spotkania prowadząca Magdalena Oberska nawiązując do przeczytanego tekstu opowie Wam o lublinieckich miejscach i postaciach w nim zapisanych.
Jeśli macie ochotę poznać lepiej Patronkę naszego miasta oraz zaczerpnąć wiedzy historycznej i lokalnych ciekawostek to zapraszamy na spotkanie on-line, które odbędzie się we wtorek 27 kwietnia 2021 roku o godz. 17.00.
Szukajcie nas na profilu FACEBOOKA: https://www.facebook.com/bibliotekalubliniec oraz na kanale YouTube Biblioteka Lubliniec: https://www.youtube.com/channel/UCDY55tE0eHLc5Ltbym9OPig

 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×