34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

Kalendarium


2021-04-22 GODZ. 18.00, LITERACKIE CZWARTKI W LUBITECE

LITERACKIE CZWARTKI W LUBITECE

Co było pierwsze: książka czy film? Najczęściej to literatura daje inspiracje twórcom filmowym. Czasem działa to również w drugą stronę – wtedy książki powstają na podstawie seriali.

Te dwie dziedziny sztuki oddziałują na siebie wzajemnie. Kino i telewizja napędzają sprzedaż książek; sprawiają także, że w bibliotecznych rankingach rośnie popularność zekranizowanych tytułów. Które filmy i seriale mają źródło w literaturze? Sprawdzimy najpopularniejsze produkcje i ich powieściowe odpowiedniki dostępne w księgozbiorze MPBP w Lublińcu.
 
Zapraszamy 22 kwietmia o godzinie 18.00 na spotkanie online z książką w ramach cyklu „Literackie Czwartki” w Lubitece pt. „Co było pierwsze: książka czy film? O ekranizacjach na podstawie powieści”.
 
Prowadzenie
ARLETTA SZYMANEK-KOPIEC

Szukajcie nas na profilu FACEBOOKA: https://www.facebook.com/bibliotekalubliniec oraz kanale YouTube Biblioteka Lubliniec: https://www.youtube.com/channel/UCDY55tE0eHLc5Ltbym9OPig


 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×