34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

Kalendarium


2021-02-25 GODZ. 18.00, LITERACKIE CZWARTKI W LUBITECE

LITERACKIE CZWARTKI W LUBITECE

„Literatura w obrazkach” – pod tym tematem kryje się zagadka: co łączy Wisławę Szymborską i Papcia Chmiela?
Nie tylko podobna kombinacja liczb w metryce. Henryk Jerzy Chmielewski zmarł 21 stycznia 2021 roku, zaś 1 lutego 2012 odeszła Maria Wisława Anna Szymborska-Włodek. Wspólnych cech mają jednak znacznie więcej!

W kolejnym spotkaniu z cyklu „Literackie Czwartki w Lubitece” powspominamy tych wielkich twórców o wielkim poczuciu humoru i uhonorujemy ich twórczość. Może w tej audycji będzie mniej prozatorsko, ale bardzo obrazowo. Cały czas poruszamy się wokół słowa, jak przystało na moli książkowych. Słowo będzie w relacji z obrazem, wzbogacone o najróżniejsze środki artystycznego wyrazu. Nie tylko językowe, ale i wizualne. Jak dzięki nim literaci rzeźbią świat, jakie sposoby wykorzystują do tego, by komentować rzeczywistość – o tym już w najbliższym podcaście, który poprowadzi Arletta Szymanek-Kopiec.
 
Zapraszamy
25.02.2021 o godzinie 18.00.
 
Szukajcie nas na profilu FACEBOOKA: https://www.facebook.com/bibliotekalubliniec oraz kanale YouTube Biblioteka Lubliniec: https://www.youtube.com/channel/UCDY55tE0eHLc5Ltbym9OPig 

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×