34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

Relacja ze spotkań z Janem Myrcikiem

16 i 17 stycznia w kameralnym gronie odbyły się pierwsze w tym roku spotkania autorskie z pisarzem Janem Myrcikem.

Czwartkowe spotkanie było pełne ciekawych historii, wspomnień i refleksji, a przy tym okraszone piękną muzyką w wykonaniu przyjaciela autora – Brunona Czai. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – tak  można opisać piątkowe popołudnie z pisarzem Janem Myrcikiem, który w barwny sposób przybliżył osobowości wielkich ludzi z ziemi lublinieckiej i wiele wydarzeń związanych z naszym regionem. Spotkanie było wzbogacone licznymi wspomnieniami z życia autora i recytacją wierszy. Pan Jan jest magistrem pedagogiki kultury, nauczycielem, wykładowcą; znawcą i badaczem kultury, historii, tradycji ludowej, obycza­jów, zabytków i dialektu śląskiego; pisarzem, poetą i publicystą. Wieloletnim dyrektorem Domu Kultury w Koszęcinie. Założycielem prywatnego Ośrodka Kultury i Edukacji Regionalnej „U Myrcika” w Koszęcinie, twórcą pomnika Epitafium dla poległych. Autorem ponad trzydziestu publikacji książkowych i kilkuset artykułów prasowych. Inicjatorem wielu przedsięwzięć kulturalno­-oświatowych. Laureatem wielu prestiżowych nagród i odznaczeń państwowych.
Spotkania miały na celu promocję najnowszej publikacji autora – „Artykuły prasowe” Tom I i II, które są zbiorem artykułów publikowanych w gazetce parafialnej i Ziemi lublinieckiej z przełomu wieków XX i XXI.
Kto nie był, niech żałuje, a wszystkich zainteresowanych nabyciem obu pozycji „Artykuły prasowe” Tom I i II zapraszamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych w Koszęcinie.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne książki pana Myrcika i serdecznie dziękujemy autorowi oraz jego współpracownikom za spotkanie.

Galeria


Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×