WIZYTA SENIORÓW ZE STOWARZYSZENIA MIŁOŚNIKÓW GMINY KOCHANOWICE

Naszą Lubitekę odwiedzili seniorzy ze Stowarzyszenia Miłośników Gminy Kochanowice oraz panie bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kochanowicach. Goście wraz z Panią Mariolą zwiedzili poszczególne działy oraz piętra naszej biblioteki. Zapoznali się zasadami funkcjonowania i wypożyczania oraz z propozycjami wydarzeń kulturalnych naszej instytucji. Zachwycili się również wystawą rzeźby naszego lublinieckie artysty Stanisława Kowalczyka.

W drugiej części spotkania pod czujnym okiem Pana Stivena wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych „DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI”. Book folding (z ang. book – książka, fold – zginać, składać) jest metodą twórczego wykorzystania starych, przeznaczonych na makulaturę książek. Ze starej książki stworzyli prawdziwe arcydzieło, dając w ten sposób jej nowe życie i ratując przed zniszczeniem.
Własnoręcznie wykonanie atrakcyjnej ozdoby przyniosło naszym gościom wiele satysfakcji.