34/356-28-27 sekretariat@biblioteka.lubliniec.pl ul. Sportowa 3, Lubliniec
A-
A
A+

LUBITEKA - MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. JÓZEFA LOMPY W LUBLIŃCU PRZYJAZNA DZIECIOM!

Nasza biblioteka otrzymała wyróżnienie w pierwszej edycji Przystanek Rodzinka i otrzymała tytuł Biblioteki Przyjaznej Dzieciom. Nasi Czytelnicy sami zgłosili nas do akcji i nas wyróżnili. A to wszystko dzięki zaangażowaniu i ogromnej pasji pracowników biblioteka nasza została doceniona przez Czytelników. Wnętrze, bogaty księgozbiór, zajęcia dla dzieci i panująca atmosfera przyczyniły się do otrzymania tego wyróżnienia. DZIĘKUJEMY WAM BARDZO!!!

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasze kolejne starania powodują zadowolenie najmłodszych Czytelników i ich rodziców. Wyróżnienie w tym konkursie biblioteka otrzymała dzięki głosom Czytelników – rodziców, którzy uczestniczą w inicjatywach promujących czytelnictwo, organizowanych przez naszą instytucję. Bardzo dziękujemy tym z Państwa, którzy nas zgłosili, bo to ogromne docenienie.
MIEJSKO-POWIATOWA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. JÓZEFA LOMPY W LUBLIŃCU znalazła się wśród 170 bibliotek z całej Polski ( a jest ich w sumie około 7500).
Pierwsza edycja akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom dobiegła końca.
Akcja #bibliotekaprzyjaznadzieciom prócz jasnej idei promocji czytelnictwa i instytucji ją wspierających, zwracała uwagę na ogromny potencjał bibliotek – tych małych, np. wiejskich, które niejednokrotnie są, poza szkołą, jedyną formą rozwoju młodego człowieka, ale i tych dużych, często funkcjonujących w szeroko rozumianej kulturze i edukacji miast, województw, a nawet w skali ogólnopolskiej.
Wspólne zaangażowanie czytelników bibliotek, wydawnictw, instytucji kultury i polskich artystów zaowocowało stworzeniem mapy aż 171 bibliotek!
By ułatwić znalezienie bibliotek, które aktywnie promują ideę czytelnictwa wśród najmłodszych, młodszych i starszych czytelników, Przystanek Rodzinka stworzył mapę takich bibliotek. Dodatkowo powstała lista bibliotek z linkami do ich stron internetowych bibliotek i profili na Facebooku. Z mapą i listą można zapoznać się na blogu - https://przystanekrodzinka.pl/biblioteka-przyjazna-dzieciom/
Biblioteka Przyjazna Dzieciom rekomendowana przez społeczność Przystanku Rodzinka m.in.
• posiada aktualizowany repertuar książek dla dzieci,
• promuje inicjatywę aktywnej lektury z dzieckiem,
• dysponuje kącikiem do czytania i zabawy,
• organizuje zajęcia i spotkania, w których książka i autorzy są ich bohaterami,
• stwarza przestrzeń przyjazną do spotkań ludzi zaangażowanych w czytelnictwo z dziećmi i młodymi ludźmi,
• popularyzuje czytanie jako sposób wychowania i spędzania czasu z dzieckiem oraz i inicjatywę aktywnej lektury.
„Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem zarówno czytelników bibliotek, głównie rodziców, jak i bibliotekarzy, których praca została w akcji zauważona i doceniona” – podsumowuje Maria Rybak, autorka bloga Przystanek Rodzinka.
Spośród komentujących i zgłaszających do akcji biblioteki wybrano pięć osób, do których powędrowały paczki z książkami dla dzieci od wydawnictw wspierających akcję.
Przystanek Rodzinka to blog parentingowy tworzony przez Marię Rybak - oligofrenopedagog, logopedę i polonistkę, która wraz z mężem i synami pokazują internautom, jak harmonijnie wspierać rozwój dzieci poprzez zabawę, podróże i ciekawą lekturę.
Organizatorzy planują regularne wznowienia akcji mające na celu aktywizację i zachęcenie do odwiedzin bibliotek z dziećmi, a przy tym promocję czytania z dziećmi od najmłodszych lat.

 

Galeria


Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×