16 DNI AKCJI PRZECIW PRZEMOCY ZE WZGLĘDU NA PŁEĆ

Rusza Kampania 16 Dni Prze­ciw Przemocy. Akcja rozpoczyna się 25 listopada w Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet i kończy 10 grudnia w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka. Te daty podkreślają związek między przemocą wobec kobiet i naruszaniem praw człowieka.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im J. Lompy w Lublińcu również wspiera tę ważną akcję społeczną. W związku z kampanią biblioteka biblioteka zorganizowała wystawę "NIE BÓJ SIĘ KRZYCZEĆ" prezentującą książki z szeroko rozumianą tematyką przemocy, między innymi z przyczynami powstawania, rodzajami, mechanizmami, sposobami radzenia oraz zapobiegania.
PRZEMOC NIE JEST OZNAKĄ SIŁY LECZ SŁABOŚCI!
16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć to międzynarodowa kampania, organizowana przez Center for Women’s Global Leadership i poświęcona wspieraniu, koordynacji pracy mającej na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym.
Wspólnym celem osób i organizacji z całego świata, zaangażowanych w Kampanię 16 Dni Akcji, jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy wobec kobiet poprzez:
  • rozwój świadomości, iż przemoc ze względu na płeć stanowi pogwałcenie praw człowieka;
  • wzmocnienie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet;
  • budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi i międzynarodowymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy wobec kobiet;
  • zastosowanie metod pozwalających na rozwijanie i odkrywanie nowych i skutecznych strategii;
  • wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie, organizujących się by przeciwdziałać przemocy wobec kobiet;
  • tworzenie narzędzi nacisku na rządy, aby wywiązały się z obietnic powstrzymania przemocy wobec kobiet.

Galeria