ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Ukochana zabawka wszystkich dzieci świata, czyli pluszowy miś 25 listopada obchodzi swoje święto. Pluszowy miś to najwierniejszy przyjaciel dzieci, często wręcz niezastąpiony towarzysz zabaw i powiernik sekretów. „Miś pluszowy – popatrzcie sami – siedzi na mojej półce z książkami. Mam dużo książek. Książek jest tyle, że gdy je liczę, ciągle się mylę. A miś ciekawie zerka przez ramię, On zna je pewnie wszystkie na pamięć…”

Swoje święto mają dziś także znane i lubiane misie, będące bohaterami wielu książek. W naszej bibliotece takich nie brakuje!
Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie bajek o misiach, które są nieodzownym elementem dzieciństwa.
Serdecznie zaprasza po literaturę najmłodszych czytelników i nie tylko z misiami w roli głównej.