LUBITEKA Z KOLEJNYM WYGRANYM GRANTEM

HURA!! HURA!! Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu znalazła się wśród 30 szczęśliwych zwycięzców, która otrzymała dofinansowanie w wysokości 14 930,00 zł z Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego na projekt Zaprogramuj Bibliotekę w ramach XIV edycji programu „Na Dobry Początek”.

Celem programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z ograniczonym dostępem do nowoczesnych form edukacji, w tym wspieranie rozwoju dzieci poprzez realizację zajęć o charakterze dydaktyczno-wychowawczym oraz wykorzystanie nowatorskich metod pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z gmin liczących nie więcej niż 25 tys. mieszkańców.
Nasz projekt Zaprogramuj Bibliotekę realizowany będzie od 01 stycznia do 30 czerwca 2022 roku i skierowany jest do dzieci w wieku 3-9 lat. Główny cel projektu to wprowadzenie najmłodszych i ich rodziców w świat kodowania, jako nowoczesnej formy edukacji, z jednoczesnym zadbaniem o ich potrzeby emocjonalne, wprowadzając ich w mindfulness - uważność w relacjach (uważni rodzice - uważne dziecko). W projekcie oferujemy również szkolenia dla nauczycieli z metodyki nauczania programowania, kodowania oraz uważności.
Dodamy również, że nasza biblioteka jest jedną z czterech organizacji z województwa śląskiego, która znalazła się na liście zwycięzców. Pełną listę zwycięzców można znaleźć na stronie Fundacji BGK pod linkiem:https: //www.fundacja.bgk.pl/wp-content/uploads/2021/09/wyniki-NDP.pdf

Galeria