PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

W poniedziałek 13 września naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Lublińcu. Przedszkolaki dowiedziały się, na czym polega zawód bibliotekarza i zobaczyły, jak funkcjonuje biblioteka od środka, zaglądając w różne jej zakamarki.

Zwiedziły m.in. Czytelnię czasopism, Wypożyczalnię dla dorosłych, Pracownię komputerową i Salę wielofunkcyjną. Spacer po bibliotece zakończył się w Oddziale dla dzieci, gdzie nasi goście zapoznali się z księgozbiorem i zasadami wypożyczania książek i czasopism. Ich radość z oglądania nowych, kolorowych książeczek była przeogromna! Dobry humor nikogo nie opuszczał także podczas zabaw fotograficznych w specjalnej ramce, która powstała z okazji 75-lecia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu. Pani Asia zaprezentowała rekwizyty do zdjęć i zaprosiła dzieci wraz z rodzicami do fotografowania się w jubileuszowej fotobudce podczas rodzinnych wizyt w bibliotece. Przy pożegnaniu dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki wykonane przez panie bibliotekarki z Oddziału dziecięcego. Dziękujemy za przemiłe spotkanie!