TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK W FILII NR 3

Do obchodów Tygodnia Zakazanych Książek zostały 3 dni. W 2021 roku obchody T na okres od 19 września (niedziela) do 25 września (sobota). Inicjatywa ma zwrócić uwagę na kwestie wolności słowa, cenzurę i zakazywanie publikacji. Podczas Tygodnia Książek Zakazanych Filia Nr 3 zaprasza na wystawę książek, a dla odważnych – zakazane lektury do wypożyczenia.

Na świecie Tydzień Zakazanych Książek organizowany jest od 1982 przez Amerykańskie Stowarzyszenie Bibliotekarzy (American Library Association), które w ten sposób postanowiło odpowiedzieć na nagły wzrost liczby podejmowanych prób zakazywania książek w szkołach, księgarniach i bibliotekach.

Galeria