TEATRZYK KAMISHIBAI- ZAJĘCIA Z PRZEDSZKOLAKAMI

14 lipca w słoneczną środę w godzinach dopołudniowych naszą biblioteka odwiedziły dzieci z Przedszkola im. św. Edyty Stein KSW w Lublińcu. Wykorzystując teatr ilustracji Kamishibai przedszkolaki zapoznali się z opowiadaniem pt.„Listy z Afryki”, czyli historię Kazimierza Nowaka, który na rowerze przemierzył Afrykę, realizując marzenie z dzieciństwa.

Dzieci uważnie wysłuchały teatrzyku i bezbłędnie odpowiadały na pytania – doskonale wiedziały, jakie dzikie zwierzęta mógł spotkać i spotkał Kazik Nowak na swojej drodze. Panie Asia i Arletta rozmawiały z przedszkolakami o podróżach i podróżnikach, możliwych środkach lokomocji, o podróżniczych marzeniach i o faunie afrykańskiej. Kolejną częścią spotkania były warsztaty plastyczne pt. „Krajobraz afrykański”. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające sawannę o zachodzie słońca. Rezultaty końcowe były zachwycające! Takie zajęcia w bibliotece mają zachęcić dzieci do częstego korzystania z książek, oglądanie ich i czytania nie tylko w przedszkolu, ale także z rodzicami w domu.