4 MAJA MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

W dniu dzisiejszym strażacy wspominają swojego Patrona - św. Floriana. 4 maja w naszej tradycji obchodzony jest jako Dzień Strażaka. To święto tych wszystkich, którzy pełnią niebezpieczną i pełną zagrożeń, ale przy tym bardzo wartościową służbę.

Życzymy Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia, oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech podejmowane działa i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania. Niech idee czerpane bezpośrednio od patrona strażaków, św. Floriana, przyświecają Wam zawsze.

W naszej bibliotece w Oddziale dla Dzieci  mamy książeczki o strażakach, w których znajdziecie mnóstwo ciekawych, czasami nawet bardzo zaskakujących informacji na temat zawodu „pogromcy ognia”.